جستجو کردن
Close this search box.

دلایل جوش زدن در نقاط مختلف صورت

هنوز نمی‌توانید تشخیص دهید چرا صورتتان جوش می‌زند؟ اینکه با هر تغییرات هورمونی چانه‌ی شما جوش میزند صرفا تصادفی نیست. در واقع، متخصصین پوست و آرایشگرهای صورت به ما می‌گویند که جوش روی بخش‌های مختلف صورت می‌توانند از آنچه در بدن شما رخ می‌دهد اطلاعاتی بدهند.

دلایل جوش زدن نقاط مختلف صورت چیست؟ و چگونه می‌توانید به طور موثر از آن‌ها پیشگیری کنید؟

جوش روی پیشانی
اگرچه می‌توانید با ریختن موها روی پیشانی جوش‌ها را پنهان کنید، اما یادتان باشد با این کار ممکن است بخاطر محصولات آرایشی و عرق شما چربی بیشتری جمع شود که خود منجر به جوش‌های بیشتری می‌شود.
متخصصین همچنین معتقدند که این جوش‌ها می‌توانند نشان‌دهنده‌ی مصرف بیش از اندازه‌ی گوشت قرمز، الکل یا چربی اشباع شده باشند. اگر رژیم غذایی شما شامل این موارد می‌شود سعی کنید چند وقتی از آن‌ها پرهیز کنید تا جوش‌ها رفع شوند.

جوش روی گونه
پنهان کردن جوش‌های روی گونه و جاهای نرم‌تر صورت می‌تواند بسیار سخت باشد.
به گفته‌ی متخصصین این جوش‌ها می‌توانند نشانه‌ی مصرف بیش از اندازه‌ی گوشت، شکر، و محصولات لبنی باشند. اگر رژیم غذایی شما مقدار زیادی از این گروه‌های غذایی را شامل می‌شود، سعی کنید مصرف آن‌ها را برای چند هفته کم‌تر کنید تا شاهد بهبودی این جوش‌ها باشید.

جوش روی خط فک
خوشبختانه این نواحی به اندازه‌ی جاهای دیگر در معرض دید نیستند، بنابراین پنهان کردنشان نباید خیلی سخت باشد، اما به هر حال جوش روی چانه خیلی خوشایند نیست.
بعضی از متخصصین انگشت اتهام را به سوی رژیم غذایی شما می‌گیرند. طبق گفته‌ی آن‌ها این جوش‌ها ممکن است نشانی از گرفتگی روده‌ی بزرگ در نتیجه‌ی غذاهای فرآوری شده باشد.
این غذاها می‌توانند شامل هر چیزی، از بیسکوییت گرفته تا غذاهای آماده باشند، پس به غذاهایی که می‌خورید دقت کنید. این نشانه‌ی خوبی نیست که وقتی به لیست مواد تشکیل‌دهنده‌ی غذا نگاه می‌کنید سردرگم شوید. مصرف کم‌تر این غذاها و مصرف میوه و سبزیجات می‌تواند به شما کمک کند.

جوش روی چانه
در میان دخترها بسیار رایج است که ماهی یک بار روی چانه جوش بزنند. بسیاری از زنان دچار آکنه‌ی هورمونی و کیستی می‌شوند. می‌توانید با استفاده از شوینده‌های صورت یا تونر و کمی سالیسیلیک اسید منافذ صورت خود را باز کنید، اما متاسفانه این جوش‌ها ماه بعد برمی‌گردند.

طناز گستر آسیا
ما رو در شبکه های اجتمائی دنبال کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *