جستجو کردن
Close this search box.

چگونه هر نوع مشکل رنگ مو را حل کنیم

برای بسیاری از مردم غیر ممکن است که دچار فجایع رنگ مو نشوند. بالاخره سراغ شما هم می‌آید. بیشتر ما ها وقتی بحث رنگ مو می‌شود دچار مشکل می‌شویم، اما سوال اینجاست، وقتی چنین اتفاقی می‌افتد چه باید کرد؟

ما با متخصصین رنگ مو صحبت کردیم تا برای کمک به درست کردن اشتباهات رنگ مو چند توصیه‌ی حرفه‌ای بکنند. ما راه حل‌های کوتاه مدت و برطرف کردن فاجعه رنگ مو را برایتان در نظر گرفتیم.

۱. بلوند به زردی میزند
کسانی که موی بلوند دارند همیشه نگران این هستند که رنگ مویشان سریع به زرد تبدیل می‌شود، مخصوصا پس از استفاده از محصول نامتناسب با مویشان.
راه حل سریع:
اگر به گردانه‌ی رنگ نگاه کنید سریع متوجه می‌شوید که متضاد زرد، بنفش است. اگر می‌خواهید سریع از شر تن‌های گرم و روشن خلاص شوید باید سراغ این سایه‌ها بروید. در چنین مواردی بهتر است از شامپو و حالت‌دهنده‌ با سایه‌های بنفش کمرنگ استفاده کنید.
راه حل بلند مدت:
دفعه‌ی بعد از آرایشگر خود بخواهید که برای شما بلوند با تن‌های سرد کار کند. حتما باید مشخص کنید که چه تن‌هایی از جمله زرد گرم را نمی‌خواهید.

۲. موی شما نارنجی به نظر می‌رسد
نارنجی شدن مو اتفاقی است که ممکن است برای هرکدام از ما پیش بیاید. کار با این سایه‌ها می‌تواند بسیار مشکل باشد اما درست کردن آن ناممکن نیست.
راه حل سریع
در بازار راه حل‌های سایه‌های بنفش زیاد است، اما آبی تیره و بنفش‌های سرمه‌ای هم به زیرسایه‌های نارنجی خیلی کمک می‌کنند.
راه حل طولانی مدت:
حتما به آرایشگر خود بگویید که با چه نوع رنگ‌هایی به مشکل برخورده‌اید. برایشان توضیح دهید که چه رنگ مویی را ترجیح می‌دهید؛ سایه‌های خاکستری‌تر یا نارنجی برنجی.

۳. بلوند زیادی خاکستری است
حالا در آنسوی طیف، ممکن است با نقطه‌ی مقابل مشکل قبلی مواجه شوید و سایه‌ی موهای خود را زیادی سرد کنید.
راه حل سریع:
می‌توانید دفعه‌ی بعد که موهای خود را می‌شویید از شامپوی پاک‌کننده استفاده کنید تا رنگ را زودتر از موهای خود ببرید. اگر تاثیری نداشت، از رنگ موهای گرم‌تر استفاده کنید تا سایه‌های گرم‌تری در موهای خود داشته باشید.
راه حل بلند مدت:
از آرایشگر خود بخواهید برای متناسب‌سازی رنگ موی شما و کم کردن سایه‌های سرد از رنگ‌هایی مانند مسی و طلایی استفاده کند.

۴. رنگ ریشه ها با رنگ نوک موها فرق دارد
اگر رنگ مو به خوبی به ریشه‌های مو نرسیده باشد، راه حل شما این است.
راه حل سریع:
می‌توانید از حلال رنگ در ریشه‌ی موها استفاده کنید. می‌توانید از کانسیلر حلال رنگ برای پنهان کردن تفاوت رنگ در ریشه‌ها استفاده کنید.
راه حل بلند مدت:
مانند راه حل‌های قبلی، آرایشگر شما می‌تواند به شما کمک کند و رنگ ریشه‌ها را با نوک مو یکی کند.

۵. اشتباه در رنگ نوک مو
می‌خواستید از ریشه تا نوک مو سایه‌ای تدریجی داشته باشید اما در آخر یک خط رنگی موهای شما را به دو قسمت رنگ‌شده و رنگ نشده تقسیم کرد.
راه حل سریع:
خیلی راحت موهای خود را ببندید تا برای تصحیح رنگ به آرایشگاه بروید.
راه حل بلند مدت:
باز هم در این موقعیت آرایشگر شما به داد شما می‌رسد. توضیح دهید که به جای خط رنگی روی موهای خود، می‌خواهید طیفی تدریجی از رنگ موی خودتان به رنگ موی مورد نظر داشته باشید.

۶. رنگ یکنواخت به نظر نمی‌رسد
می‌خواستید یک لایه رنگ یکنواخت روی موهای خود داشته باشید، اما متاسفانه رنگ در بعضی جاها پررنگ‌تر به نظر می‌رسد.
راه حل سریع:
می‌توانید با مدل مویی هوشمندانه رنگ موی غیر یکنواخت را پنهان کنید. می‌توانید برای پوشاندن مشکل تا قرار بعدی آرایشگاه از بافت فرانسوی یا هلندی استفاده کنید.
راه حل بلند مدت:
متاسفانه، این مشکل راه حل یکسانی برای همه ندارد. می‌توانید به آرایشگر خود عکس‌هایی برای راهنمایی استفاده کنید. هر کاری می‌کنید، سعی نکنید خودتان با رنگ مو مشکل را حل کنید. ممکن است اوضاع را خراب‌تر کنید.

۷. رنگ زیادی تیره به نظر می‌رسد
تقریبا برای همه‌ی ما چنین چیزی پیش آمده است. می‌خواستید موهایتان رنگ قهوه‌ای شکلاتی تیره داشته باشد، اما به سیاه خالص رسیدید.
راه حل سریع:
می‌توانید موهای خود را چند بار بشویید تا چند لایه از رنگ را از موهای خود پاک کنید. چند بار پشت سر هم از شامپوی پاک‌کننده استفاده کنید، اما ممکن است موهای شما را خیلی خشک کند. می‌توانید با ماسک مو از خشک شدن آن جلوگیری کنید.
راه حل بلند مدت: دوباره به آرایشگر خود روی بیاورید بگویید که می‌خواهید رنگ هرچه سریعتر کمرنگ شود.

 

طناز گستر آسیا
ما رو در شبکه های اجتمائی دنبال کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *