جستجو کردن
Close this search box.

پوست خشک و دهیتراته

اساسا پوست افراد مختلف براساس میزان آب و خشکی به به دو دسته اصلی تقسیم می شود پوست خشک DRY و پوست دهیدراتهDEHYDRATED . این دو اصطلاح گاها به اشتباه به جای هم به کار برده می شوند، در حالیکه تفاوت هایی در بین این دو تیپ پوستی قابل مشاهده می باشد.

پوست خشک DRY به پوستی اطلاق می گردد که دارای میزان کمی آب و چربی بوده یا به عبارت دیگر فاکتورهای مرطوب کننده طبیعی یا همان NMF را به میزان بسیار ناچیز دارد، همچنین چربی های سه گانه سیمان بین سلولی از جمله سرامید ها، استرول ها و اسیدهای چرب را به طور ناقص دارد. در نتیجه پوست علاوه بر خشکی زیاد، حسس کشش، زبری، سوزش یا خارش احساس می کند. به عبارت دیگر سد دفاعی اینگونه پوست ها بسیار ضعیف است و آب داخل پوست نگه داشته نمی شود. بنابراین بایستی محصولات مرطوب کننده در روتین پوستی پوست خشک قرار بگیرد و تمام محصولات مراقبتی مانند شوینده و ضدآفتاب اختصاصی پوست خشک با چربی مناسب استفاده شود.

پوست دهیدراته DEHYDRATED به پوستی اطلاق می شود که عموما میزان چربی مناسبی داشته ولی به شدت از نظر وجود فاکتورهای مرطوب کننده طبیعی در فقر به سر می برد. دهیدراته شدن پوست براساس شرایط محیطی قابل تغییر است برای مثال هنگامی که یک فرد به علت تیپ پوستی چرب و مستعد آکنه از آنتی بیوتیک یا داروی ایزوترتینوئین (راکوتان) به مدت طولانی استفاده می کند یا فرد قبلا در محیطی با آب و هوای شرجی و گرم زندگی می کرده و اکنون به جایی سرد و خشک مهاجرت کرده و یا میزان کم آب در رژیم غذایی…این موارد جز مواردیست که پوست ممکن است به چرب دهیدراته تغییر کند.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

طناز گستر آسیا
ما رو در شبکه های اجتمائی دنبال کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *