جستجو کردن
Close this search box.

چگونه بوتاکس می تواند شما را از شر آکنه خلاص کند

به نظر می‌رسد هر چند وقت یکبار، درمانی جدید و موثر برای آکنه پیدا می‌شود. درمان با ذغال فعال، ماسک گل آزتکی، و… . اخیراً، داروی تزریقی جدیدی محبوبیت پیدا کرده است، اما این بار چیز جدیدی نیست و خیلی وقت است که کشف شده است؛ بوتاکس.

وقتی حرف از کشیدن پوست شل شده، صاف کردن خطوط ظریف، خلاص شدن از شر تعرق بیش‌ از حد و حتی پیشگیری از میگرن می‌شود، بوتاکس حرف اول را می‌زند. اما حالا بعضی از متخصصین پوست از بوتاکس برای درمان آکنه استفاده می‌کنند. در پژوهشی که به تازگی منتشر شده این‌ طور نشان داده شد که در ٪۸۵ از ۲۰ بیماری که یک دوز بوتاکس تزریق کرده بودند، تولید چربی و اندازه‌ی منافذ در آن ناحیه کاهش پیدا کرده است.

به گفته‌ی متخصصین پوست و مو، هنگامی که عرق می‌کنید، چربی‌ های سبومی بیشتری ترشح می‌شود که می‌تواند منجر به بسته شدن منافذ و آکنه شود. تعداد زیادی از بیمارانی که برای زیبایی به پیشانی و ابروی خود بوتاکس تزریق کرده بودند، متوجه کاهش تعرق و در نتیجه کاهش چشمگیر آکنه روی پیشانی خود شدند.

این یعنی می‌توانیم یک تاثیر مثبت دیگر به لیست بلند بالای تاثیرات مثبت بوتاکس اضافه کنیم؛ البته اگر درست تجویز شود. اگرچه بوتاکس تاثیرات مثبت زیادی دارد، اما همه‌ی متخصصین پوست موافق نیستند. بعضی از متخصصین شک و نگرانی خود را در استفاده از بوتاکس برای درمان اصلی آکنه ابراز کرده‌ اند. تزریق زیاد بوتاکس که همه‌ی صورت را می‌ پوشاند ممکن است منجر به فلج شدن بعضی از عضلات صورت و در نتیجه حالت نامتقارن صورت و از دست دادن توانایی لبخند زدن شود.

علاوه بر این، بوتاکس راه حلی کوتاه مدت است و بعد از اینکه اعصاب رشد و ارتباطات جدید برقرار کنند، عملکرد تعرق پس از چند ماه باز می‌گردد. بعضی از متخصصین برای آکنه درمان‌های ساده‌ تر و بهتر را پیشنهاد می‌کنند.

طناز گستر آسیا
ما رو در شبکه های اجتمائی دنبال کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *